Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Gebruiker:Mendelo/Vandaag: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(Griekse cijfers) |
(+Alexandrijns) |
||
Regel 138: | Regel 138: | ||
|[[Ethiopische kalender]] | |[[Ethiopische kalender]] | ||
|'''{{#expr: ((((( trunc({{CURRENTJULIANDAY}}-1724220) )*100) mod 36525)/100)) mod 30 }} {{#switch: {{#expr: 1+ trunc (((((( trunc{{CURRENTJULIANDAY}}-1724220) )*100) mod 36525)/100)/30) }} | |'''{{#expr: ((((( trunc({{CURRENTJULIANDAY}}-1724220) )*100) mod 36525)/100)) mod 30 }} {{#switch: {{#expr: 1+ trunc (((((( trunc{{CURRENTJULIANDAY}}-1724220) )*100) mod 36525)/100)/30) }} | ||
|1= | |1=Meskerem | ||
|2=Teqemt | |2=Teqemt | ||
|3=Hedar | |3=Hedar | ||
|4=Tahsas | |4=Tahsas | ||
|5=T'er | |5=T'er | ||
|6= | |6=Yekatit | ||
|7= | |7=Megabit | ||
|8=Miyazya | |8=Miyazya | ||
|9=Genbot | |9=Genbot | ||
|10= | |10=Sene | ||
|11=Hamle | |11=Hamle | ||
|12= | |12=Nehase | ||
|= | |=Pagumen}} {{#expr: 1+trunc(( trunc{{CURRENTJULIANDAY}}-1724220)/365.25)}}''' | ||
{{#ifexpr:({{#timel:Y}}-1) mod 4 = 0 | {{#ifexpr:({{#timel:Y}}-1) mod 4 = 0 | ||
|{{#expr:( trunc({{#timel:Y}}/4)+195) }}}} | |{{#expr:( trunc({{#timel:Y}}/4)+195) }}}} | ||
Regel 185: | Regel 185: | ||
|'''{{#timel:xtY}}''' | |'''{{#timel:xtY}}''' | ||
|- | |- | ||
| [[Anno Mundi (Byzantijns)|Byzantijns]] | | [[Anno Mundi (Alexandrijns)|Alexandrijns]] (volgens [[Panodoros van Alexandrië]]) | ||
| '''{{#ifexpr:{{#timel:n}}<9|{{#timel:Y|+5492 years}}|{{#timel:Y|+5493 years}}}}''' ('''{{Griekse cijfers|{{#ifexpr:{{#timel:n}}<9|{{#timel:Y|+5492 years}}|{{#timel:Y|+5493 years}}}}}}''') | |||
|- | |||
| [[Anno Mundi (Byzantijns)|Byzantijns]] | |||
| '''{{#ifexpr:{{#timel:n}}<9|{{#timel:Y|+5508 years}}|{{#timel:Y|+5509 years}}}}''' ('''{{Griekse cijfers|{{#ifexpr:{{#timel:n}}<9|{{#timel:Y|+5508 years}}|{{#timel:Y|+5509 years}}}}}}''') Έτος Κόσμου | | '''{{#ifexpr:{{#timel:n}}<9|{{#timel:Y|+5508 years}}|{{#timel:Y|+5509 years}}}}''' ('''{{Griekse cijfers|{{#ifexpr:{{#timel:n}}<9|{{#timel:Y|+5508 years}}|{{#timel:Y|+5509 years}}}}}}''') Έτος Κόσμου | ||
|- | |- |
Versie van 24 jul 2012 18:29
Goedenacht. | |
Gregoriaanse kalender | zaterdag, 1 juni 2024 (MMXXIV) (Anno Domini) „na Christus” |
Schrikkeljaar? | Dit is een schrikkeljaar. |
Juliaanse kalender (’oude stijl’) | 19 mei |
Dag van dit gregoriaanse jaar: | Dag 153; er volgen nog 213 dagen. |
Weeknummer volgens ISO-8601 | 22 |
Zondagsletter | BA |
Gulden getal | 11 |
(Romeinse) indictie | 2 |
Gregoriaanse (liliaanse) epacta | 6 |
Juliaanse (Alexandrijnse) epacta | 28 |
Juliaanse Dag | 2460462 |
Gregoriaanse seriële datum | 739038 |
Unixtijd | 1717215871 |
Rabbijns-joodse kalender | 24 Iyar 5784 כד׳ איר ה״ןפד׳ (Anno Mundi) |
Islamitische kalender | 24 Dhu al-Qi'dah 1445 (Anno Hegira) |
Bahá'í-kalender | Jalal, 16 ‘Aẓamat 181 B.E. |
Iraanse kalender | 12 Chordād 1403 |
Franse republikeinse kalender: (indien deze geldig zou zijn): | Quartidi, 14 Prairial CCXXXII |
Attische kalender: | mogelijk ca. 11e maand: θαργηλιών |
Dit komt overeenkomt met Macedonische kalender: | Ἀρτεμίσιος |
Oude Egyptische kalender | 16 Phaophi |
Koptische kalender | 23 Pashons 1740 (Anno Diocletiani of Anno Martyrum) |
Ethiopische kalender | 23 Genbot 2016 |
Armeense kalender | ԺԷ (17) Մարգաց (Margac‘), ԹՎ ՌՆՀԳ (=1473) |
Olympiade | Jaar 3 van de 701e Olympiade |
Jaar ’sinds de stichting van Rome’ | 2777 a. u. c. (ab urbe condita) |
Jaar volgens de Thaïse zonnekalender | 2567 |
Jaar volgens de Chinese Minguo-kalender | 113 |
Jaar volgens de Japanse Nengō-kalender | 令和6 |
Alexandrijns (volgens Panodoros van Alexandrië) | 7516 (͵ζ φιϚʹ) |
Byzantijns | 7532 (͵ζ φλβʹ) Έτος Κόσμου |
Maya-kalender | 0.0.11.11.0 (Baktun 0. Katun 0. Tun 11. Uinal 11. Kin 0) (dat is: 11 Ahau 9 Zip) |
Maçonniek | 1–4–6024 (Anno Lucis) |