Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Heracles Almelo in het seizoen 2012/13: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Heracles_Almelo_in_het_seizoen_2012/13&oldid=38743827 81.204.71.172 26 dec 2012) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Heracles_Almelo_in_het_seizoen_2012/13&oldid=57010878) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox voetbalclub | {{Infobox voetbalclub | ||
| naamclub = Heracles Almelo 2012/ | | naamclub = Heracles Almelo — Seizoen 2012/13 | ||
| bijnaam = Heraclieden | | bijnaam = Heraclieden | ||
| volledigenaam = Heracles Almelo | | volledigenaam = Heracles Almelo | ||
| afbeelding = Polman Stadion Almelo.jpg | | afbeelding = Polman Stadion Almelo.jpg | ||
| onderschrift = | | onderschrift = Polman Stadion | ||
| logo = | | logo = | ||
| oprichting = [[3 mei]] [[1903]] | | oprichting = [[3 mei]] [[1903]] | ||
| plaatsnaam = [[Almelo]] | | plaatsnaam = [[Almelo]] | ||
| stadion = [[Polman Stadion]] | | stadion = [[Polman Stadion]] | ||
| capaciteit = 8.500 | | capaciteit = 8.500 | ||
| voorzitter = | | voorzitter = [[Jan Smit (gerechtsdeurwaarder)|Jan Smit]] | ||
| algemeen directeur = [[Nico-Jan Hoogma]] | |||
| algemeen directeur = | | manager = | ||
| manager = | |||
| technisch directeur = | | technisch directeur = | ||
| trainer = | | trainer = [[Peter Bosz]] | ||
| sponsor = [[Koninklijke Ten Cate NV|Ten Cate]] | | sponsor = [[Koninklijke Ten Cate NV|Ten Cate]] | ||
| begroting = | | begroting = | ||
| competitie = [[Eredivisie ( | | competitie = [[Eredivisie (mannenvoetbal)|Eredivisie]] | ||
| topscorer = | | topscorer = [[Everton Ramos da Silva|Everton]] (10) | ||
| | |||
| geldig = 2012/13 | | geldig = 2012/13 | ||
| prijzen = | | prijzen = Landskampioen: 1927 en 1941 | ||
| resultatenHuidig | | resultatenHuidig= ''[[Heracles Almelo in het seizoen 2017/18]]'' | ||
| resultatenHistorisch = | |||
| pattern_la1 = _black_stripes | | pattern_la1 = _black_stripes | ||
| pattern_b1 = _blackstripes | | pattern_b1 = _blackstripes | ||
Regel 36: | Regel 33: | ||
| shorts1 = 000000 | | shorts1 = 000000 | ||
| socks1 = FFFFFF | | socks1 = FFFFFF | ||
| | | vorig_seizoen = [[Heracles Almelo in het seizoen 2011/12|2011/12]] | ||
| volg_seizoen = [[Heracles Almelo in het seizoen 2013/14|2013/14]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
}} | }} | ||
In het '''[[Eredivisie 2012/13|seizoen 2012/13]]''' van '''[[Heracles Almelo]]''' speelde de club in de [[Eredivisie (mannenvoetbal)|Eredivisie]], waarin het [[Heracles Almelo in het seizoen 2011/12|vorig seizoen]] op de twaalfde plaats was geëindigd. | |||
== Transfers == | |||
=== Inkomende transfers === | |||
== | {| class="wikitable" style="font-size:85%;" | ||
=== | ! Naam | ||
{| class="wikitable" | ! Nationaliteit | ||
! Vorige club | |||
! | |- | ||
| colspan="3" style="text-align:center;width:80%;" | '''Zomer''' | |||
|- | |||
| [[Geoffrey Castillion]] | |||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[AFC Ajax|Ajax]] (huur) | |||
|- | |- | ||
|[[ | | [[Christian Dorda]] | ||
|{{ | | {{DE}} | ||
| | | {{DE-VLAG}} [[SpVgg Greuther Fürth|Greuther Fürth]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | [[Renze Fij]] | ||
|{{NL}} | | {{NL}} | ||
| | | {{NL-VLAG}} [[FC Groningen]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | [[Milano Koenders]] | ||
|{{NL}} | | {{NL}} | ||
| | | {{NL-VLAG}} [[AZ (voetbalclub)|AZ]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | [[Brian van Loo]] | ||
|{{NL}} | | {{NL}} | ||
| | | {{NL-VLAG}} [[FC Groningen]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | [[Dragan Paljić]] | ||
|{{ | | {{DE}} | ||
| | | {{PL-VLAG}} [[Wisła Kraków]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Bart Schenkeveld]] | ||
|{{NL}} | | {{NL}} | ||
| | | {{NL-VLAG}} [[Feyenoord]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Jeroen Veldmate]] | ||
|{{NL}} | | {{NL}} | ||
| | | {{NL-VLAG}} [[Sparta Rotterdam|Sparta]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Dario Vujičević]] | ||
|{{ | | {{HR}} | ||
| | | Clubloos | ||
|- | |- | ||
| | | colspan="3" style="text-align:center;width:80%;" | '''Winter''' | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | [[Jaroslav Navrátil (voetballer)|Jaroslav Navrátil]] | ||
|{{ | | {{CZ}} | ||
| | | {{CZ-VLAG}} [[FK Viktoria Žižkov|Viktoria Žižkov]] (huur) | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mathias Schamp]] | ||
|{{ | | {{BE}} | ||
| | | {{BE-VLAG}} [[KSV Oudenaarde]] | ||
|} | |} | ||
=== | === Uitgaande transfers === | ||
{| class="wikitable" style="font-size:85% | {| class="wikitable" style="font-size:85%;" | ||
! Naam | |||
! Nationaliteit | |||
! Nieuwe club | |||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="text-align:center;width:80%;" | '''Zomer''' | |||
|- | |- | ||
| | | [[Anmar Almubaraki]] | ||
| {{IQ}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[FC Emmen]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Tim Breukers]] | ||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[FC Twente]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Darl Douglas]] | ||
| {{NL}} | |||
| Gestopt | |||
|- | |- | ||
| | | [[Nick Hengelman]] | ||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[AGOVV]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Olivier ter Horst]] | ||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[Helmond Sport]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Gaby Jallo]] | ||
| {{IQ}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[Willem II (voetbalclub)|Willem II]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Antoine van der Linden]] | ||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[FC Emmen]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Mark Looms]] | ||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[NAC Breda]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Dennis Telgenkamp]] | ||
| {{NL}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[SC Cambuur]] (huur) | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="3" style="text-align:center;width:80%;" | '''Winter''' | ||
|- | |- | ||
| | | [[Samuel Armenteros]] | ||
| {{SE}} | |||
| {{BE-VLAG}} [[RSC Anderlecht|Anderlecht]] | |||
|- | |- | ||
| | | [[Willie Overtoom]] | ||
| {{CM}} | |||
| {{NL-VLAG}} [[AZ (voetbalclub)|AZ]] | |||
|- | |- | ||
| [[Luís Pedro]] | |||
| {{AO}} | |||
| {{BG-VLAG}} [[Botev Plovdiv]] | |||
|} | |} | ||
== | == Eredivisie == | ||
=== Wedstrijden === | |||
{| class="wikitable sortable" style="font-size:85%;" | |||
=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |- | ||
! Tegenstander !! Thuis !! Uit | |||
|- | |- | ||
| [[ADO Den Haag]] ||bgcolor="FFECCE"| 3–3 ||bgcolor="FFD2D6"| 1–3 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[AFC Ajax|Ajax]] ||bgcolor="FFECCE"| 3–3 ||bgcolor="FFD2D6"| 0–4 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[AZ (voetbalclub)|AZ]] ||bgcolor="FFD2D6"| 1–2 ||bgcolor="FFD2D6"| 1–3 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Feyenoord]] ||bgcolor="FFD2D6"| 1–2 ||bgcolor="FFD2D6"| 0–6 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[FC Groningen]] ||bgcolor="FFD2D6"| 0–2 ||bgcolor="FFD2D6"| 0–2 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[sc Heerenveen]] ||bgcolor="ccffcc"| 6–3 ||bgcolor="ccffcc"| 1–0 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[NAC Breda]] ||bgcolor="ccffcc"| 2–1 ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[N.E.C.]] ||bgcolor="ccffcc"| 1–0 ||bgcolor="FFD2D6"| 2–3 | |||
|[[ | |||
|- | |- | ||
| [[PEC Zwolle]] ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 ||bgcolor="ccffcc"| 3–0 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[PSV (voetbalclub)|PSV]] ||bgcolor="FFD2D6"| 1–5 ||bgcolor="FFD2D6"| 0–4 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[RKC Waalwijk]] ||bgcolor="ccffcc"| 4–0 ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Roda JC Kerkrade|Roda JC]] ||bgcolor="ccffcc"| 5–1 ||bgcolor="FFECCE"| 3–3 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[FC Twente]] ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 ||bgcolor="FFD2D6"| 2–3 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[FC Utrecht]] ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 ||bgcolor="FFD2D6"| 0–3 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[SBV Vitesse|Vitesse]] ||bgcolor="FFD2D6"| 3–5 ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[VVV-Venlo]] ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 ||bgcolor="ccffcc"| 2–0 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [[Willem II (voetbalclub)|Willem II]] ||bgcolor="ccffcc"| 4–1 ||bgcolor="FFECCE"| 1–1 | |||
|[[ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
In de tweede en derde kolom staan de uitslagen. De doelpunten van Heracles worden het eerst genoemd. | |||
== | === Eindstand === | ||
{| width= | {| class="wikitable sortable" cellspacing="0" cellpadding="3" style="background-color: #f9f9f9; font-size: 90%; text-align: center; border:1px solid #aaa;" | ||
| | !width=36|{{afkorting|pos|positie}} | ||
{| | !align=left width=130|club | ||
| | !width=31|{{afkorting|gs|aantal gespeelde wedstrijden}} | ||
!width=26|{{afkorting|w|aantal gewonnen wedstrijden}} | |||
!width=26|{{afkorting|g|aantal gelijk gespeelde wedstrijden}} | |||
!width=26|{{afkorting|v|aantal verloren wedstrijden}} | |||
!width=34|{{afkorting|pnt|totaal punten}} | |||
!width=31|{{afkorting|dv|aantal gemaakte doelpunten}} | |||
!width=31|{{afkorting|dt|aantal doelpunten tegen}} | |||
!width=31|{{afkorting|ds|doelsaldo}} | |||
|- | |- | ||
| 1. ||align=left| [[AFC Ajax|Ajax]] || 34 || 22 || 10 || 2 || '''76''' || 83 || 31 || 52 | |||
|- | |- | ||
| | | 2. ||align=left| [[PSV (voetbalclub)|PSV]] || 34 || 22 || 3 || 9 || '''69''' || 103 || 43 || 60 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 3. ||align=left| [[Feyenoord]] || 34 || 21 || 6 || 7 || '''69''' || 63 || 38 || 25 | ||
|- | |- | ||
| | | 4. ||align=left| [[SBV Vitesse|Vitesse]] || 34 || 19 || 7 || 8 || '''64''' || 68 || 42 || 26 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 5. ||align=left| [[FC Utrecht]] || 34 || 19 || 6 || 9 || '''63''' || 55 || 41 || 14 | ||
|- | |- | ||
| | | 6. ||align=left| [[FC Twente]] || 34 || 17 || 11 || 6 || '''62''' || 60 || 33 || 27 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 7. ||align=left| [[FC Groningen]] || 34 || 12 || 7 || 15 || '''43''' || 36 || 53 || −17 | ||
|- | |- | ||
| | | 8. ||align=left| [[sc Heerenveen]] || 34 || 11 || 9 || 14 || '''42''' || 50 || 63 || −13 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 9. ||align=left| [[ADO Den Haag]] || 34 || 9 || 13 || 12 || '''40''' || 49 || 63 || −14 | ||
|- | |- | ||
| | | 10. ||align=left| [[AZ (voetbalclub)|AZ]] || 34 || 10 || 9 || 15 || '''39''' || 56 || 54 || 2 | ||
|- | |- | ||
| | | 11. ||align=left| [[PEC Zwolle]] || 34 || 10 || 9 || 15 || '''39''' || 42 || 55 || −13 | ||
|- style="border: 3px solid red" | |||
| 12. ||align=left| [[Heracles Almelo]] || 34 || 9 || 11 || 14 || '''38''' || 58 || 71 || −13 | |||
|- | |- | ||
| [[ | | 13. ||align=left| [[NAC Breda]] || 34 || 10 || 8 || 16 || '''38''' || 40 || 56 || −16 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 14. ||align=left| [[RKC Waalwijk]] || 34 || 9 || 10 || 15 || '''37''' || 39 || 48 || −9 | ||
|- | |- | ||
| | | 15. ||align=left| [[N.E.C.]] || 34 || 10 || 7 || 17 || '''37''' || 44 || 66 || −22 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 16. ||align=left| [[Roda JC Kerkrade|Roda JC]] || 34 || 7 || 12 || 15 || '''33''' || 51 || 69 || −18 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | 17. ||align=left| [[VVV-Venlo]] || 34 || 6 || 10 || 18 || '''28''' || 33 || 62 || −29 | ||
|- | |- | ||
| | | 18. ||align=left| [[Willem II (voetbalclub)|Willem II]] || 34 || 5 || 8 || 21 || '''23''' || 33 || 76 || −43 | ||
|} | |||
== KNVB beker == | |||
{| class="wikitable" style="font-size:85%;" | |||
|- | |- | ||
| [[FC | ! Ronde !! Thuis !! Res. !! Uit !! Doelpunten Heracles | ||
|- bgcolor="#ccffcc" | |||
| Tweede ronde || [[FC Lienden]] || 0–4 || [[Heracles Almelo]] || [[Samuel Armenteros|Armenteros]], [[Everton Ramos da Silva|Everton]], [[Willie Overtoom|Overtoom]] en [[Luís Pedro|Pedro]] | |||
|- bgcolor="#ccffcc" | |||
| Derde ronde || [[Heracles Almelo]] || 2–0 || [[Sparta Rotterdam]] || [[Samuel Armenteros|Armenteros]] (2x) | |||
|- bgcolor="#ccffcc" | |||
| Achtste finale || [[NAC Breda]] || 1–3 || [[Heracles Almelo]] || [[Geoffrey Castillion|Castillion]], [[Samuel Armenteros|Armenteros]] en [[Everton Ramos da Silva|Everton]] | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| Kwartfinale || [[PEC Zwolle]] || 3–2 || [[Heracles Almelo]] || [[Marko Vejinović|Vejinović]] en [[Everton Ramos da Silva|Everton]] | |||
|} | |||
== Statistieken == | |||
{| class="wikitable" style=" text-align:center; font-size:85%;" width="70%" | |||
|- | |- | ||
| | !rowspan="2" width=5%|№ | ||
| | !rowspan="2" width=22%|Naam | ||
!rowspan="2" width=12%|Geboren | |||
!colspan="2" width=18%|Competitie | |||
!colspan="2" width=18%|Beker | |||
|- | |- | ||
! | !{{Afkorting|Duels|Aantal duels}}!! Goals | ||
!width=10%|Duels | |||
!width=10%|Goals | |||
|- | |- | ||
| [[ | ! colspan="9" bgcolor="#FFDEAD" align="left" | [[Doelman (voetbal)|Doel]] | ||
|- bgcolor="#FFECCE" | |||
| 16 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Brian van Loo]] || 2 april 1975 || 2 || 0 || 0 || 0 | |||
|- bgcolor="#FFECCE" | |||
| 22 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Remko Pasveer]] || 8 november 1983 || 33 || 0 || 4 || 0 | |||
|- bgcolor="#FFECCE" | |||
| 25 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Renze Fij]] || 26 september 1992 || 0 || 0 || 0 || 0 | |||
|- | |- | ||
| | ! colspan="11" bgcolor="#B0D3FB" align="left" | [[Verdediger (voetbal)|Verdediging]] | ||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 2 || align=left| {{SR-VLAG}} [[Milano Koenders]] || 31 juli 1986 || 23 || 0 || 2 || 0 | |||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 3 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Bart Schenkeveld]] || 28 augustus 1991 || 12 || 0 || 1 || 0 | |||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 4 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Jeroen Veldmate]] || 8 november 1988 || 3 || 0 || 0 || 0 | |||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 5 || align=left| {{DE-VLAG}} [[Christian Dorda]] || 6 december 1988 || 24 || 0 || 3 || 0 | |||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 29 || align=left| {{AU-VLAG}} [[Jason Davidson]] || 29 juni 1991 || 10 || 0 || 2 || 0 | |||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 30 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Leon van Dijk]] || 9 maart 1992 || 1 || 0 || 0 || 0 | |||
|- bgcolor="#E7FAEC" | |||
| 32 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Mike te Wierik]] || 8 juni 1992 || 18 || 3 || 2 || 0 | |||
|- | |- | ||
| [[ | ! colspan="11" bgcolor="#B0D3FB" align="left" | [[Middenvelder|Middenveld]] | ||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 6 || align=left| {{HR-VLAG}} [[Dario Vujičević]] || 1 april 1990 || 8 || 1 || 1 || 0 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 8 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Lerin Duarte]] || 11 augustus 1990 || 30 || 6 || 4 || 0 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 10 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Marko Vejinović]] || 3 februari 1990 || 25 || 4 || 2 || 1 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 13 || align=left| {{DE-VLAG}} [[Dragan Paljić]] || 8 april 1983 || 18 || 0 || 2 || 0 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 14 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Ben Rienstra]] || 5 juni 1990 || 32 || 0 || 3 || 0 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 17 || align=left| {{GH-VLAG}} [[Kwame Quansah]] || 24 november 1982 || 32 || 1 || 4 || 0 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 20 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Thomas Bruns]] || 7 januari 1992 || 27 || 6 || 3 || 0 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 23 || align=left| {{CM-VLAG}} [[Willie Overtoom]]<ref name="weg">Deze speler verliet Heracles Almelo tijdens het seizoen.</ref> || 2 september 1986 || 18 || 5 || 3 || 1 | |||
|- bgcolor="#DFEDFD" | |||
| 33 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Joey Belterman]] || 18 augustus 1993 || 6 || 0 || 1 || 0 | |||
|- | |- | ||
| [[ | ! colspan="11" bgcolor="#FFACB3" align="left" | [[Aanvaller (voetbal)|Aanval]] | ||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 7 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Ninos Gouriye]] || 14 januari 1991 || 26 || 9 || 4 || 0 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 9 || align=left| {{SE-VLAG}} [[Samuel Armenteros]]<ref name="weg" /> || 27 mei 1990 || 18 || 9 || 3 || 4 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 11 || align=left| {{BR-VLAG}} [[Everton Ramos da Silva|Everton]] || 8 juni 1983 || 32 || 10 || 4 || 3 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 15 || align=left| {{GH-VLAG}} [[Jaroslav Navrátil (voetballer)|Jaroslav Navrátil]]<ref name="erbij">Deze speler versterkte Heracles Almelo tijdens het seizoen.</ref> || 30 december 1991 || 4 || 0 || 0 || 0 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 18 || align=left| {{BE-VLAG}} [[Mathias Schamp]]<ref name="erbij" /> || 18 juni 1988 || 5 || 0 || 1 || 0 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 19 || align=left| {{AO-VLAG}} [[Luís Pedro]]<ref name="weg" /> || 27 april 1990 || 13 || 1 || 0 || 0 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 21 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Geoffrey Castillion]] || 25 mei 1991 || 30 || 3 || 3 || 1 | |||
|- bgcolor="#FFD2D6" | |||
| 27 || align=left| {{NL-VLAG}} [[Daryl van Mieghem]] || 5 december 1989 || 2 || 0 || 1 || 0 | |||
|} | |} | ||
{{Navigatie | == Voetnoten == | ||
{{Appendix|2= | |||
*[http://www.heraclesstatistieken.nl/selectie.asp?seiz=201213 heraclesstatistieken]{{dode link|datum=september 2017 |bot=InternetArchiveBot }} | |||
*[https://web.archive.org/web/20160213202708/http://www.statto.com/football/teams/heracles-almelo/2012-2013/results statto] | |||
*[http://www.worldfootball.net/teams/heracles-almelo/2012/2/ worldfootball] | |||
*[http://www.footballsquads.co.uk/netherl/2012-2013/ere/heracles.htm footballsquads] | |||
*[http://www.transfermarkt.co.uk/heracles-almelo/startseite/verein/1304/saison_id/2012 transfermarkt] | |||
{{References}}}} | |||
{{Navigatie Heracles Almelo}} | |||
{{Navigatie Eredivisie 2012/13}} | {{Navigatie Eredivisie 2012/13}} | ||
[[Categorie: | [[Categorie:Heracles Almelo naar seizoen| 2012/13]] | ||
[[Categorie:Heracles Almelo | [[Categorie:Nederlandse voetbalclub 2012/13|Heracles Almelo]] |
Huidige versie van 6 feb 2023 om 21:27
Heracles Almelo — Seizoen 2012/13 | ||||||
Polman Stadion | ||||||
Polman Stadion | ||||||
Naam | Heracles Almelo | |||||
Bijnaam | Heraclieden | |||||
Opgericht | 3 mei 1903 | |||||
Plaats | Almelo | |||||
Stadion | Polman Stadion | |||||
Capaciteit | 8.500 | |||||
Capaciteit | 8.500 | |||||
Voorzitter | Jan Smit | |||||
Alg. directeur | Nico-Jan Hoogma | |||||
Trainer | Peter Bosz | |||||
Topscorer | Everton (10) | |||||
Hoofdsponsor | Ten Cate | |||||
Competitie | Eredivisie | |||||
Prijzen | Landskampioen: 1927 en 1941 | |||||
| ||||||
geldig voor 2012/13 | ||||||
[[Heracles Almelo in het seizoen 2017/18]] |
In het seizoen 2012/13 van Heracles Almelo speelde de club in de Eredivisie, waarin het vorig seizoen op de twaalfde plaats was geëindigd.
Transfers
Inkomende transfers
Naam | Nationaliteit | Vorige club |
---|---|---|
Zomer | ||
Geoffrey Castillion | Nederland | Ajax (huur) |
Christian Dorda | Duitsland | Greuther Fürth |
Renze Fij | Nederland | FC Groningen |
Milano Koenders | Nederland | AZ |
Brian van Loo | Nederland | FC Groningen |
Dragan Paljić | Duitsland | Wisła Kraków |
Bart Schenkeveld | Nederland | Feyenoord |
Jeroen Veldmate | Nederland | Sparta |
Dario Vujičević | Kroatië | Clubloos |
Winter | ||
Jaroslav Navrátil | Tsjechië | Viktoria Žižkov (huur) |
Mathias Schamp | België | KSV Oudenaarde |
Uitgaande transfers
Naam | Nationaliteit | Nieuwe club |
---|---|---|
Zomer | ||
Anmar Almubaraki | Irak | FC Emmen |
Tim Breukers | Nederland | FC Twente |
Darl Douglas | Nederland | Gestopt |
Nick Hengelman | Nederland | AGOVV |
Olivier ter Horst | Nederland | Helmond Sport |
Gaby Jallo | Irak | Willem II |
Antoine van der Linden | Nederland | FC Emmen |
Mark Looms | Nederland | NAC Breda |
Dennis Telgenkamp | Nederland | SC Cambuur (huur) |
Winter | ||
Samuel Armenteros | Zweden | Anderlecht |
Willie Overtoom | Kameroen | AZ |
Luís Pedro | Angola | Botev Plovdiv |
Eredivisie
Wedstrijden
Tegenstander | Thuis | Uit |
---|---|---|
ADO Den Haag | 3–3 | 1–3 |
Ajax | 3–3 | 0–4 |
AZ | 1–2 | 1–3 |
Feyenoord | 1–2 | 0–6 |
FC Groningen | 0–2 | 0–2 |
sc Heerenveen | 6–3 | 1–0 |
NAC Breda | 2–1 | 1–1 |
N.E.C. | 1–0 | 2–3 |
PEC Zwolle | 1–1 | 3–0 |
PSV | 1–5 | 0–4 |
RKC Waalwijk | 4–0 | 1–1 |
Roda JC | 5–1 | 3–3 |
FC Twente | 1–1 | 2–3 |
FC Utrecht | 1–1 | 0–3 |
Vitesse | 3–5 | 1–1 |
VVV-Venlo | 1–1 | 2–0 |
Willem II | 4–1 | 1–1 |
In de tweede en derde kolom staan de uitslagen. De doelpunten van Heracles worden het eerst genoemd.
Eindstand
pos | club | gs | w | g | v | pnt | dv | dt | ds |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ajax | 34 | 22 | 10 | 2 | 76 | 83 | 31 | 52 |
2. | PSV | 34 | 22 | 3 | 9 | 69 | 103 | 43 | 60 |
3. | Feyenoord | 34 | 21 | 6 | 7 | 69 | 63 | 38 | 25 |
4. | Vitesse | 34 | 19 | 7 | 8 | 64 | 68 | 42 | 26 |
5. | FC Utrecht | 34 | 19 | 6 | 9 | 63 | 55 | 41 | 14 |
6. | FC Twente | 34 | 17 | 11 | 6 | 62 | 60 | 33 | 27 |
7. | FC Groningen | 34 | 12 | 7 | 15 | 43 | 36 | 53 | −17 |
8. | sc Heerenveen | 34 | 11 | 9 | 14 | 42 | 50 | 63 | −13 |
9. | ADO Den Haag | 34 | 9 | 13 | 12 | 40 | 49 | 63 | −14 |
10. | AZ | 34 | 10 | 9 | 15 | 39 | 56 | 54 | 2 |
11. | PEC Zwolle | 34 | 10 | 9 | 15 | 39 | 42 | 55 | −13 |
12. | Heracles Almelo | 34 | 9 | 11 | 14 | 38 | 58 | 71 | −13 |
13. | NAC Breda | 34 | 10 | 8 | 16 | 38 | 40 | 56 | −16 |
14. | RKC Waalwijk | 34 | 9 | 10 | 15 | 37 | 39 | 48 | −9 |
15. | N.E.C. | 34 | 10 | 7 | 17 | 37 | 44 | 66 | −22 |
16. | Roda JC | 34 | 7 | 12 | 15 | 33 | 51 | 69 | −18 |
17. | VVV-Venlo | 34 | 6 | 10 | 18 | 28 | 33 | 62 | −29 |
18. | Willem II | 34 | 5 | 8 | 21 | 23 | 33 | 76 | −43 |
KNVB beker
Ronde | Thuis | Res. | Uit | Doelpunten Heracles |
---|---|---|---|---|
Tweede ronde | FC Lienden | 0–4 | Heracles Almelo | Armenteros, Everton, Overtoom en Pedro |
Derde ronde | Heracles Almelo | 2–0 | Sparta Rotterdam | Armenteros (2x) |
Achtste finale | NAC Breda | 1–3 | Heracles Almelo | Castillion, Armenteros en Everton |
Kwartfinale | PEC Zwolle | 3–2 | Heracles Almelo | Vejinović en Everton |
Statistieken
№ | Naam | Geboren | Competitie | Beker | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Duels | Goals | Duels | Goals | |||||||
Doel | ||||||||||
16 | Brian van Loo | 2 april 1975 | 2 | 0 | 0 | 0 | ||||
22 | Remko Pasveer | 8 november 1983 | 33 | 0 | 4 | 0 | ||||
25 | Renze Fij | 26 september 1992 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||
Verdediging | ||||||||||
2 | Milano Koenders | 31 juli 1986 | 23 | 0 | 2 | 0 | ||||
3 | Bart Schenkeveld | 28 augustus 1991 | 12 | 0 | 1 | 0 | ||||
4 | Jeroen Veldmate | 8 november 1988 | 3 | 0 | 0 | 0 | ||||
5 | Christian Dorda | 6 december 1988 | 24 | 0 | 3 | 0 | ||||
29 | Jason Davidson | 29 juni 1991 | 10 | 0 | 2 | 0 | ||||
30 | Leon van Dijk | 9 maart 1992 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
32 | Mike te Wierik | 8 juni 1992 | 18 | 3 | 2 | 0 | ||||
Middenveld | ||||||||||
6 | Dario Vujičević | 1 april 1990 | 8 | 1 | 1 | 0 | ||||
8 | Lerin Duarte | 11 augustus 1990 | 30 | 6 | 4 | 0 | ||||
10 | Marko Vejinović | 3 februari 1990 | 25 | 4 | 2 | 1 | ||||
13 | Dragan Paljić | 8 april 1983 | 18 | 0 | 2 | 0 | ||||
14 | Ben Rienstra | 5 juni 1990 | 32 | 0 | 3 | 0 | ||||
17 | Kwame Quansah | 24 november 1982 | 32 | 1 | 4 | 0 | ||||
20 | Thomas Bruns | 7 januari 1992 | 27 | 6 | 3 | 0 | ||||
23 | Willie Overtoom[1] | 2 september 1986 | 18 | 5 | 3 | 1 | ||||
33 | Joey Belterman | 18 augustus 1993 | 6 | 0 | 1 | 0 | ||||
Aanval | ||||||||||
7 | Ninos Gouriye | 14 januari 1991 | 26 | 9 | 4 | 0 | ||||
9 | Samuel Armenteros[1] | 27 mei 1990 | 18 | 9 | 3 | 4 | ||||
11 | Everton | 8 juni 1983 | 32 | 10 | 4 | 3 | ||||
15 | Jaroslav Navrátil[2] | 30 december 1991 | 4 | 0 | 0 | 0 | ||||
18 | Mathias Schamp[2] | 18 juni 1988 | 5 | 0 | 1 | 0 | ||||
19 | Luís Pedro[1] | 27 april 1990 | 13 | 1 | 0 | 0 | ||||
21 | Geoffrey Castillion | 25 mei 1991 | 30 | 3 | 3 | 1 | ||||
27 | Daryl van Mieghem | 5 december 1989 | 2 | 0 | 1 | 0 |
Voetnoten
Bronnen, noten en/of referenties
|
Heracles Almelo | Vlag van Almelo |
---|
|