Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed

Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.

  • Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
  • Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.

Lijst van gefusilleerden op de Nationale Schietbaan tijdens de Tweede Wereldoorlog

Uit Wikisage
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Nationale Schietbaan (Frans: Tir national) was van 1889 tot 1963 een militair complex in Schaarbeek waar de Burgerwacht en het leger schietoefeningen konden uitvoeren.

Tijdens de Eerste Wereldoorlog werd de schietbaan opgeëist door de Duitse strijdkrachten, die er 35 mensen fusilleerden, waaronder Philippe Baucq, Louis Bril, Edith Cavell en Gabrielle Petit.

Lijst van gefusilleerden op de Nationale Schietbaan tijdens de Tweede Wereldoorlog

  1. Emile Allain (Calais 7 januari 1920)
  2. Julien Ameye (Schelle 28 augustus 1901)
  3. Jacques Ancion (Boncelles 15 november 1919)
  4. Arthur Andre (Montigny-sur-Sambre 19 december 1888)
  5. Maurice Andries (Aalter 30 oktober 1891)
  6. Theodore Angheloff (Kusteinvil 12 januari 1900)
  7. Edmond Auteveld (Leuven, 25 december 1913)
  8. Leon Baudoin (Kinshasa 20 januari 1915)
  9. André Baudoin (Bouillon 9 november 1919)
  10. Calixte Bauraing (Dinant 24 april 1924)
  11. Joseph Bauwin (Elsene 16 mei 1905)
  12. Etrusco Benci (Grosetto 25 juni 1905)
  13. Louis Bergsma (Luik 13 mei 1896)
  14. André Bertulot (Schaarbeek 23 december 1913)
  15. Gaston Bidoul (Brussel 2 juli 1892)
  16. Gaston Biernaux (Jette 15 januari 1914)
  17. Auguste Bierwerts (Lier 23 september 1920)
  18. Albert Blanchart (Sint-Pieters-Rode 12 oktober 1916)
  19. René Blum (Luik 18 juni 1897)
  20. Emile Boelens (Leuven 15 februari 1893)
  21. Henri Boets (Leuven 22 april 1908)
  22. Nicolas Boets (Leuven 9 mei 1904)
  23. Armand Bogaerts (Molenbeek 5 januari 1905)
  24. Mathieu Boghe (Leuven 14 september 1899)
  25. Guillaume Bollens (Anderlecht 14 februari 1916)
  26. Jean Bontemps (Brussel 26 februari 1901)
  27. Edmond Borderieux
  28. Raymond Bosmans (Zaventem 11 juli 1902)
  29. Richard Braibont
  30. René Brems (Brussel 26 juni 1921)
  31. Robert Breuer Herve 1 september 1896)
  32. Emile Brichard Winenne 23 februari 191)
  33. Richard Bitsom (Sint-Niklaas 7 maart 1900)
  34. Armand Broeckaert
  35. Fernand Brouns (Ougrée 7 augustus 1907)
  36. Maurice Brouns (Ougrée 6 juli 1909)
  37. Edouard Browayes (Brussel 20 augustus 1907)
  38. Jules Buisserret (Ghelin 1 oktober 1913)
  39. Jean Caveau (Bordeaux 2 juni 1923)
  40. Gustave Caudron
  41. Felicien Cauwel (Nederboelare 31 augustus 1885)
  42. Ernest Charreles (Elsene 6 februari 1922)
  43. Leon Cheron (La Louvière 10 juni 1903)
  44. Dimitrow Chrestezki (Ogmatka 10 mei 1899)
  45. Raoul Claeys (Oostende 1 april 1903)
  46. Jacques Clerin (Lubumbashi 7 maart 1922)
  47. Leon Colet (Havré 21 mei 1914)
  48. Albert Colmadin (Maulde 4 september 1914)
  49. Georges Colombien (Camières 19 januari 1921)
  50. René Comhaire
  51. René Copinne
  52. Jean Coppens (Brussel 21 november 1920)
  53. Arthur Cordier (Charleroi 6 oktober 1908)
  54. Jean Cornez
  55. Joseph Crespin (Clermont 30 april 1900)
  56. Marcel-Emile Crop (Meulebeke 18 april 1912)
  57. Albert Cray
  58. Leopold Daneels (St-Joost-ten-Node 15 december 1901)
  59. Marcel Daneels (St-Joost-ten-Node 4 januari 1905)
  60. Jean-Baptiste Dankers (Châtelineau 7 januari 1913)
  61. Jean-Jules Dascotte (20 december 1919)
  62. Emile Daurel (Jumet 18 oktober 1913)
  63. Albert Debardrihaye (Ukkel 10 mei 1903)
  64. Emile De Beer (Sint-gillis 25 juni 1908)
  65. Clement Debremme (Ramillies 3 april 1911)
  66. Denis Deceuster
  67. Pierre Deoster (Leuven 2 februari 1909)
  68. Joseph De Greef (Ruisbroek 17 augustus 1896)
  69. Camille De Koninck (Anderlecht 25 oktober 1905)
  70. Emile Delbruyere (Courière 15 maart 1903)
  71. Albert Delcroix (Espierres 26 maart 1894)
  72. Gustave Delperdange (tintange 1 oktober 1911)
  73. Eric De Menten de Horne (Brussel 14 november 1914)
  74. Marcel Demonceau (Luik 10 december 1914)
  75. René-Joseph Denauw (Brussel 6 december 1909)
  76. theodore Denis (Namen 12 juni1884)
  77. Marcel Denooz (Verviers 26 maart 1895)
  78. Joseph Denruyter (Glabbeek 8 december 1910)
  79. Jules Deperon (Thys 7 september 1900)
  80. Robert Depreester (Melden 1 december 1923)
  81. Jospeh De Remels (Elsene 18 oktober 1925)
  82. Edouard Dereume
  83. Hubert Derichs (Hoei 17 mei 1915)
  84. Joseph Deschamps
  85. Matias Detillong
  86. Leon Dhynes (Brussel 18 augustus 1909)
  87. Hersz Dobrzynski (Wongrow Polen 16 april 1924)
  88. Henri Dohogne (Luik 12 april 1898)
  89. Emile Dottermans (Bertem 2 juli 1922)
  90. Jacques Drabbe (Brussel 28 mei 1914)
  91. Jean Druart (Anderlecht 26 augustus 1896)
  92. Auguste Dubuisson (Luik 30 juli 1909)
  93. Clovis Dumont
  94. Maurice Dumont (Antwerpen 4 februari 1903)
  95. Raymond Dumont (Lambusart 12 december 1913)
  96. Jean Eloir (Jemappes 3 juni 1921)
  97. Rudolf Esser (Hoboken 20 januari 1922)
  98. Louis Everaert
  99. René Evers (Opvelp 23 juli 1911)
  100. Edmond Eycken (Antwerpen 8 februari 1914)
  101. Nestor Falise
  102. Julien Ferrant (Herstal 11 mei 1924)
  103. Julien Fievez (Baisy-Thy 6 november 1898)
  104. Arnaud Fraitteur (Brussel 23 mei 1924)
  105. Alfred Franck (Sint-Niklaas 22 januari 1891)
  106. René François (Ottignies 4 februari 1889)
  107. Leon Gavrot (Houdeng-Gœgnies 2 september 1897)
  108. Raymond Geenen (Luik 4 december 1915)
  109. Jules Geeraerts (Kessel-Lo 12 maart 1924)
  110. Maurice Geerards (Sterrebeek 27 april 1912)
  111. Paul Gelenne
  112. Maurice George
  113. Achilles Gobert
  114. René Gobert (Ligny 11 maart 1894)
  115. Henri Goffinet (Chiny 9 december 1913)
  116. Albert Goossens 8 juli 1901
  117. Fernand-Paul Goossens (Borgerhout 4 maart 1921)
  118. Vital Gossiaux Vellaine-sur-Sambre 29 juli 1899)
  119. Michel Gouwy (Leisele 25 september 1909)
  120. Oscar Govaert (Roux 10 juli 1924)
  121. Fernand-Luc Gracia (Bergen 18 december 1923)
  122. Lucien Grieten (Brussel 9 augustus 1919)
  123. Joseph Grobet (Stembert 9 juni 1895)
  124. Jean Guelton (Gondecourt 8 oktober 1922)
  125. Armand Gueulache (Autre-Église 10 november 1901)
  126. Eugene Haessaerts (Kortenberg februari 1915)
  127. Arthur Hanoulle Wayz 17 januari 1901)
  128. René Hautem (Marchienne-au-Pont 11 mei 1925)
  129. Arthur Hellmann (Berlijn 23 mei 1906)
  130. Jean Herman (St-Pieters-Woluwe 12 april 1918)
  131. Jean Hertoghe
  132. François Hoevenaeghel (St-Joost-ten-Node 14 mei 1910)
  133. Maurice Hollanders (Leuven 20 april 1916)
  134. Achille Hottia (Schaarbeek 15 september 1921)
  135. André Houdy (Pont-à-Celles 2 april 1920)
  136. Eugene Hubeau (Auvelais 26 mei 1902)
  137. René Hubaut Sains-du-Nord 11 augustus 1908)
  138. Marcel Huet (Parijs 31 december 1914)
  139. Louis Hup (Zittert-Lummen 28 maart 1902)
  140. Jean Ingels (Sint-Laureins 13 juni 1907)
  141. François Jourand Bertem 17 mart 1924)
  142. Gaston Jourand (Bertem 12 augustus 1921)
  143. Sara Kajchmann (Kowno 17 mei 1911)
  144. Julien Kemel
  145. Camille Keppene
  146. Joseph Kersmakers (Antwerpen 31 december 1910)
  147. Leon Labyt (Seraing 23 juni 1924)
  148. René Lachaud (Parijs 19 mei 1920)
  149. Marcel Laermans (Antwerpen 3 december 1913)
  150. René Laermans (Glabbeek 12 februari 1919)
  151. Gaston Lambert (Gent 4 mei 1921)
  152. Ghislain Lambot (Wenlin 16 juni 1913)
  153. Joseph Lambrechs (Glabbeek 15 augustus 1924)
  154. Philippe Lahm (Antwerpen 16 maart 1900)
  155. Moses-Herez Lando (alexandrow 24 december 1912)
  156. Albert Laurent (Brussel 13 oktober 1908)
  157. Clement Leflot Vierset-Barse 11 februari 1901
  158. Armand Lefort (Bergen 9 maart 1895)
  159. Julien Lehouck (14 september 1896)
  160. Jean Lekine (Laken 22 mei 1891)
  161. Gaston Lelong (Blairiot 23 juli 1924)
  162. Paul Lemaitre (Courcoulles 2 mei 1892]]
  163. Frans Lenaerts (Nijlen 21 februari 1915)
  164. Marcel Lespagne (Hastière-Lavaux 22 mei 1895)
  165. Jean-Auguste Leyniers (Vorst 21 juni 1909)
  166. Adelin Lheureux (Orp-le-Grand 17 november 1895)
  167. Joseph Lince
  168. Richard Lipper (Ukkel 26 oktober 1919)
  169. Alexandre Livchitz (München 20 april 1911)
  170. Youra Livchitz (Kiev 30 september 1917)
  171. Joseph Loosens
  172. André Louis
  173. Michel Lowenwirth (Berechovo 9 april 1922)
  174. Maurice Mandelbaum (Lublin 26 oktober 1924)
  175. Albert Marchal Profondeville 7 oktober 1916)
  176. Alfred Marchal (Messancy 5 augustus 1921)
  177. Georges Marechal (Kessel-Lo 11 december 1892)
  178. Georges Matheus (Leeds 28 mei 1916)
  179. Emile Maufort (Fleureux 9 januari 1921)
  180. Fernand Melard 27 november 1902
  181. Albert Meurice (Sint-Gillis 15 september 1904)
  182. François Michiels (Geel 10 maart 1916)
  183. Gustave Milo (Torhout 21 mei 1901)
  184. Jean Moetwil (Schaarbeek 19 mei 1910)
  185. Frédéric Mohrfeld
  186. Adrian-Karl Moritz (Krefeld 21 januari 1896)
  187. Ernest Musette (Céroux-Mousty 25 augustus 1922)
  188. Albert Nabor Berck 13 juli 1925)
  189. Ghislain Neybergh (Molenbeek 30 april 1910)
  190. Joseph Neyt (Turnhout 20 maart 1889)
  191. Henry Nicaise (Beauraing 6 januari 1924)
  192. Charles Nicolet
  193. Georges Noel (Gilly 2 juli 1898)
  194. Lucien Orfinger (Zinnik 23 juli 1913)
  195. Albert Panis (Beveren 22 juni 1918)
  196. Gaston Paternotte (Seneffe 30 maart 1896)
  197. Roger Patron (Saint-Denis (Seine-Saint-Denis) 11 februari 1925)
  198. Paul-Leon Pavot (Vertain 29 september 1895)
  199. Joseph Peeters (Kessel-Lo 15 januari 1898)
  200. Albert Philippe (Winenne 4 april 1891)
  201. Remy Pillard (Mollune 10 maart 1921)
  202. Szmul Potascnik Kelze 5 april 1909
  203. Eugene Predom
  204. Jean Pruin (Brussel 5 september 1909)
  205. Robert Raemakers (Parijs 25 februari 1913)
  206. Maurice Raskin (Kessel-Lo 8 april 1906)
  207. Henri Rasquin (Mozet 27 maart 1892)
  208. Jean Reding (Brussel 14 februari 1910)
  209. Antoine Renaud (Vorst 8 mei 1891)
  210. Pierre Renis (Leuven 7 april 1900)
  211. Maurice Reygaerts (Edingen 3 januari 1903)
  212. Jean Richard (Parijs 28 maart 1921)
  213. Louis Rickal (Sint-gillis 28 augustus 1892)
  214. Robert Roberts-Jones (Sint-Gilis 13 oktober 1893)
  215. Edgard Roehrs (Spa 13 september 1891)
  216. Maurice Rosenzwaig (Lodz 2 oktober 1920)
  217. Hubert Rossius (Luik 13 april 1903)
  218. Marcel Salmon (Engis 6 maart 1913)
  219. Jean-Baptiste Slegers (Brussel 22 mei 1900)
  220. Hersch Sokol (Bialystok 25 oktober 1908)
  221. Jacques Storck
  222. Georges Theys, Jodoigne 16 december 1901)
  223. Victor Thonet (Hoei 27 oktober 1914)
  224. Albert Tielemans (Heist-op-den-Berg 12 augustus 1918)
  225. Jean-François Tihon (Sint-gillis 18 mei 1895)
  226. Jean Van Campenhout (Schaarbeek 27 mei 1886)
  227. Joseph Van Crombrugghe (Elsene 25 juni 1908)
  228. Constant Van Daelen (Brussel 28 april 1917)
  229. Vincent Vandermaelen
  230. Omer Vandeuren
  231. Maurice Vandiest
  232. Hubert Van Eepoel (Sint-Jans-Molenbeek 7 juli 1910)
  233. Gerard Van Gerven (Kallo 13 maart 1900)
  234. Rudolphe Van Hoorick (Gent 16 oktober 1909)
  235. Emmanuel Vanhove (Leuven 29 augustus 1902)
  236. Emile Van Lerberghe (Sint-Gillis 13 augustus 1901)
  237. Alphonse Vanrome
  238. Van Schelle
  239. Marcel Van Serveyt (Parijs 16 december 1912)
  240. Pierre Vansteenberghe (Brussel 21 maart 1923)
  241. Georges Van Wassenhove (Sint-Joost-ten-Node 19 januari 1910)
  242. Edmond Van Wezemael (Vorst 21 april 1920)
  243. Marcel Veralleweck (Elsene 13 juli 1901)
  244. Elie Verayt (Court-Saint-Étienne 5 november 1884)
  245. Charles Verbist (Sint-Jans-Molenbeek 7 september 1921)
  246. Arthur Verdurmen (Sint-niklaas 28 januari 1903)
  247. Marcel Vanhamme (Gent 21 februari 1907)
  248. Edouard Verpraet (Fourmies 29 november 1894)
  249. Marcel Verschaeren (Heist-op-den-Berg 31 oktober 1925)
  250. Aloys Verstraeten
  251. Louis-Victor Vincent (Athus 19 maart 1921)
  252. Pierre Vliex (Vilvoorde 9 februari 1906)
  253. Leon Vreurock (Haren 29 december 1900)
  254. Frédéric Wampach (Priesmont 15 oktober 1903)
  255. Maurice Warichet (Sesselich 14 december 1920)
  256. Robert Wauquaire (Tourinne 15 augustus 1917)
  257. Wolf Weichmann (Skirsch 5 mei 1899)
  258. Bruno Weingast (Skala 28 mart 1912)
  259. Honoré Willems (Brussel juli 1904)
  260. Philippe Winnen (Sint-Gillis 13 november 1904)
  261. François Zaunbreekers (Antwerpen 5 augustus 1912)
  262. Nussem Zybenberg (Lodz 18 mei 1899)

Externe link

Bronnen, noten en/of referenties

Bronnen, noten en/of referenties